Forge of Gods – rady, tipy

Hned na úvod: Každý den se večer přihlašte alespoň pro 30 gemů po sedmé hodině a denní bonus. Ke konci měsíce pak už dostanete silnou elitu a i v průběhu jsou tam kolikrát pěkné odměny jako gemy apod. Je škoda si takto lacino získanou pomoc nechat propadnout.

Úvod

Ke hře jsem se dostal při nemoci, protože na prastarém nb moc jiných her nerozjedu, ale stává se z toho docela žrout času. Navíc není tak jednoduchá, pokud se chcete stát dobrým hráčem a být úspěšný v PvP. Je tam totiž spousta jednotek, musíte velmi pečlivě vybírat při evoluci apod.

Postupně se snažím tento text rozšiřovat a případně opravovat. Uvítám rady, upřesnění a doplnění od jiných hráčů.

Aktualizace 12.1.2017: Prozatím přidáno něco málo ke guildě a přidáno budování armády, evolve apod

Aktualizace: 29.1.2017: Přátelé, události

Aktualizace 4.2.2017: Přátelé, ovoce, skladba armády

 

Všeobecně

– vyzvedněte si každý den v daily questech 30 gemů mezi 19:00 a 19:05
– šetřete si gemy na akce. Naposledy jsem kupoval balíček válečníků a měl jsme na to přes 2100 gemů, protože balíček stál cca 712 gemů, po prvním nákupu byl ale stejný balíček za nižší cenu a po zakoupení druhého znovu klesla. Takže se tak dá dost ušetřit.
– věnujte se PvP a to jak klasickému, tak turnaje. Jsou za to četné odměny a hlavně modré koule potřebné k výzkumu, kterým zvyšujete svoje schopnosti v PvP, účinnek posilovačů, snižujete cenu evolucí apod. Tyto odměny dostáváte za každé třtí vítězství v řadě. Za umístění v turnaji pak získáváte odměnu každý dne při přepočtu podle pozice, na které jste se umístili.
– vyzkoumané bonusy do PvP, ovlivnění cen evolucí apdo se vyvíjí pro jendotlivé rasy zvlášť (démoni, lidé,…), proto je asi efektivnější se snažit při sklatbě armády a výzkumu zaměřit jen na jednu z nich. Zaměření jen na jedn urasu může být ale nevýhodou u trials, kde máte pevně pro daný den určené čím smíte útočit (určitá rasa, pouze ženy, pouze válečční pro boj na dálku)
– i pokud nemáte čas odehrát, tak se alespoň přihlašte kvůli bonusu za aktivitu
– sbírejte přátele přes svůj referenční kód. Pomohou vám v boji a ještě za to dostanete odměny. Přitom není nutné rekrutovat nové hráče, ale stačí, aby si vás takto přidali ti co už hrají
– vhodně poskládejte armádu – útočníky a obránce do přední linie, v další pak střelecké jednotky, do poslední pak ty co dájí bonusy spolubojovníkům
– snažte se každý den projít daily sektor, kde vypleňte alespoň důl kvůli zlatu. Pokdu nechcete nechat promrhat jídlo, tak tam můžete za 40 jídla útočit na stage, dke je materiál pro evoluci. Rychel se tak zbavíte jídla, které by jinak propadlo a uděláte si zásoby potřebného do budoucna.
– sledujte facebook hry, často tam dávají kód na získání tří elit stejného typu. Sice jsou většinou 1. úrovně, ale občas je tam i fruits, které zvedají o utčité procenta statistiyk válečníka, když je s ním sloučíte.

Aktivity ve hře

– obsazování stage (PvE)
– klasické PvP
– PvP turnaje
– prostory quildy
– nájezdy na jiné guildy
– trials

Je toho za den dost k odehrání, takže máte furt co dělat. Záleží jen jak moc se necháte pohltit snahou co nejvíce zlepšit svojí armádu a warlorda.

Hospodaření

– z kraje máte dost zlata, ale pak už si začnou evoluce apod vybírat svou daň, takže zbytečně neplýtvejte
– šetřete si gemy pro nákup ve výhodných akcích nebo pro financování guildy
– asi je vhodné šetřit candy z turnajů a použít je až pro více nákupů během jedné akce, aby jste měli větší šanci získat stejný typ válečníka vícekrát a tím provést jeho evoluci na další stupeň. Nevím jak moc se v těch balíčcích za candy mění, takže tuto radu berte s rozvahou

 

Guild

– poskytuje společný prostor, kde jsou další stage a společné budovy
– společné budovy přináší bonusy všem členům guildy – Pozor, když je jako vůdce guildy postavím, tak si je ještě každý člen musí v guild protour aktivovat
– v guild wars si také zvyšujete svoje postavení v PvP žebříčku, takže to pro vás má dvě pozitiva – více modrých koulí za umístění v PvP na nákup prémiových jednotek a obdobně u červených za pozici guildy v žebříčku
– podporujte guildu, protože vám to přinásí body z žebříčků, nové příležitosti, bonusy z budov a odměny z guild raidů
– naše guilda se jmenuej Czechoslovak, více k ní zde.

Armáda

K armádě a warlordovi tj. nejdůležitějším věcem ve hře.

Do první linie patří útočníci (attacker) a obránci (defender). Do druhé řady pak dávejte střelecké jednotky (ranged). Armáda může být podle levelu warlorda až ve třech řadách. Do poslední řady dávám většinou záložní jednotky ,tj. hlavně attackery a defendery, kterými střídám ty v první linii. Léčitele a stouty dávajte pdoel jejich dosahu a aktuální potřeby do první nebo druhé řady. Stouty pro jejich větší životy můžete dát i do první linie, ale koukejte na jejich obranu. Dopředu dávejte hlavně stouty, kteří nepřátelům v okolí snižují obranu.

Striktně používejte a evolvujte pouze elite a raibown jednotky. Nekombinujte je s neellitními a to ani u warlorda. Má to negativní důsledky i do budoucna, protože nedostanete tak vysoký bonus do statistik. Něco se v tom směru dá dohnat pomocí fruits, ale bez chyby by jste měli ještě silnější jednotku. Ač to neni u nižších levelů pro evolv nutné, tak i přesto slučované válečníky vyexpěte na maximum, tím získáte mega evolv, který má vyšší procentuální bonus do statistik.

Hodně jsem koukal na level jednotek a pak už sem řešil vhodné poskládání armády dle typu a rasy. To je zdá se chyba, protože to zřejmě není přímé vodítko o schopnosti jednotky. Ve hře je totiž také Rebirth (znovuzrození). Je to asi případ např. mých démoních lukostřelců, které jsem na levelu IV chtěl evolvnout, ale jako výsledek mi to nabízí mága na levelu III. Rebirth umožní hráči získat vzácnou jednotku. Ne vždy je to tedy jednotky s nižším levelem, někdy je to i směr nahoru. Viz odkaz níže.

http://forge–of–gods.wikia.com/wiki/Reborn

Proto někteří hráčí nedoporučují zbavovat se elit ani ne levelu I. Narazil jsem na radu držet prostor na armádu minimálně o velikosti váš level x10. Takže když jsme teď level 55, tak bych měl mít 550 pozic na jednotky. Já jich mám tedy nyní (12.1.2016, level 55) jen 210. U mě je důvodem šetření gemů na guildu a na nákup balíčků jednotek, je tedy otázka, zda investovat do jednotek nebo nových pozic. Nové pozice jsou drahé, ale někde jsem četl, že snad v pátek bývají akce, kdy rozšíření stojí polovinu, tak uvidím. Zpět ale k rebirth a raritním jednotkám. Dávám to sem spíše jako podmět ke zkoumání. Sám jsem se tomu tolik nevěnoval.

Hvězdy pod jednotkou by podle toho co sem našel měly indikovat sílu a raritnost jednotky, uvádí se to na wikia.com:

UNIT RARITY: Units are different in rarity, been most common 4 star (lit or non-lit) to the rarest and strongest 7 star (lit or non-lit), the non-lit stars means how many more times this unit can evolve. 4 star aka Tier 1, 5 star aka Tier 2, 6 star aka Tier 3, 7 star aka Tier 5.

Uvádí se takto např. udělat z vlků lva, který je se šesti hvězdami silnější než některé sedmi hvězdové jednotky.

REBORN: most 4 star units can be reborn to a 6 star unit, but remember, BOTH of the 4 star units must be elite with Gold + sign to reborn a +30% Elite 6 star unit.refer to this

PvP

Pozici v žebříčku prý ovlivní jen 10 výher denně, další už se nezapočítávají, ale i tak vám dávají alespoň bonus za každou třetí výhru v řadě.

Přátelé

Každý přítel ve hře může použít vašeho warlorda při bojích, za to oba dostanete pal points, které se také používají na nákup jednotek. Mimoto si můžete posílat zdarma jídlo. Kamarádova warlorda můžete znova použít až potom co on znova použije vašeho.

Takže nabírejte přátele, protože vám to zvýší bojovou sílu a navíc získáte jídlo pro další nájezdy. Můj invite kód je UHRRCR.

Pokud si vás přítel přidá do přátel přes váš invite kód, tak za to dostanete odměnu (nějakou jednotku). Odměna se dostává za prvních takto získaných 30 přátel. Limit přátel se zdá také zvyšuje získáváním přátel přes invite kód.

Události (Events)

Sledujte události. Seznam běžících a blížících se událostí je dostupný po kliknutí na trumpety s vlajkami na obrazovce s mapou. Zjistíte tam například, zda je sleva na nákup nových prostorů pro armádu, chystá se akce na jednotky za gemy, běží bonus na evoluce nebo jsou zvýšené prodejní ceny monster. Díky tomu můžete ušetřit gemy, při evolve získat větší bonus pro nově vzniklou jednotku, více vydělat při prodeji nepotřebných jednotek a podobně. Proto jsem v akci ve slevě nakoupil prostory pro armádu a neelitní jednotky pak prodávám, když je akce na lepší prodejní ceny.

Seznam probíhajících událostí ve Forge of Gods

Fruits (ovoce)

Fruits jsou jednotky, které sloučením (forge) s nějakou jednotkou slouží ke zvýšení jejích statistik. Toho využijete hlavně k vylepšení warlorda. Můžete je pak ale uplatnit i na svoje nejsilnější perspektivní jednotky, které budete používat dlouho. To ale až na vyšších úrovních.

Některé druhy fruits jsou použitelné pro jakoukoliv jednotku, jiné jsou určené jen pro danou rasu, pohlaví nebo typ jednotky (útočník, obránce,..).

Fruits pro démony

5 Responses to Forge of Gods – rady, tipy

 1. admin napsal:

  Nyní se na níže uvedeném odkazu rozdává DLC The Twilight Destroyers Pack, které obsahuje tyto válečníky:
  Petulant Pumpkin
  Winged Vixen
  Solar Nestling
  Raven Transform
  Three-headed Dog
  Damned Lady

  Teď tam zbývá ještě 442 klíčů.

  http://vgexploit.com/forge-of-gods-twilight-destroyers-pack-giveaway/#keys

 2. Aviator napsal:

  Na bundlestars teď rozdávají Promote pack
  https://www.bundlestars.com/en/giveaway

  This key unlocks the Promote Pack, worth $19.99. Grab the free base game from Steam, then activate your Promote Pack just like any normal Steam key. You’ll get your rewards after you’ve played the tutorial.

 3. admin napsal:

  Twilight Destroyers Pack je nyní free zde:
  http://www.mmogames.com/giveaways/forge-of-gods-twilight-destroyers-pack-giveaway/

  Na stránkách je nutná registrace.

 4. admin napsal:

  Popis nové aktualizace z FB hry:
  General changes:
  ? Added Mega Race Crypt for players with Army Power above 25k. It will appear with Demon, Beast or Human crypts and will contain only grade V creatures and higher;
  ? Added improved Ranking and Mega crypts for players with high Army Power. These crypts replace the current Ranking and Guild crypts, have higher drop chances for 7-star creatures, and cost 5 fire crystals. There are three breakpoints: 10k AP, 25k AP and 50k AP. The drop chances are increased after each breakpoint;
  Summon:
  ? The following creatures can be obtained from Ranking and Guild crypts now: Cerberus, Guardian of Hades; Lily, Great Mage of Light; Izenna, North Queen; Illida, Demon Huntress;
  ? Shadow crypt now contains only Elite shadows;
  GVG:
  ? Changed the number of GvG attacks for each slot: 1st – 9 attacks; 2nd – 8 attacks; 3rd – 7 attacks;
  ? The amount of fire crystals for 2-20 places was increased;
  Creatures:
  ? Ancient Dragon of Eternal Rest XV: side-ingredient was fixed;
  ? Skriks, The Devourer XVII: side-ingredient was fixed;
  Other:
  ? Fixed an issue where unleveled creatures aren’t stacked sometimes;
  ? The fight cost of Dragon’s Sanctuary Bosses was decreased;
  ? The cost of GVG shield was decreased;
  ? The cost of Fruits and Rainbow Evo in Trading Post was decreased;
  ? Some low-level Dragon’s Sanctuary bosses got additional reward;
  ? Added an „Influence“ lot in Black Market;
  ? Fixed an issue where Join Guild Timer doesn’t work sometimes;
  ? Join Guild Timer is extended by one day everytime when player leaves his guild. This timer is reseted at the beginning of the new month. How it works: Player joins Guild A and immediately leaves it, now he can’t join Guild A for 3 days, then he joins Guild B and leaves it too, now he can’t join Guild B for 4 days and so on;
  ? A lot of fixes and improvements for the chat;
  Here is a video review on this update: https://www.youtube.com/watch?v=CJnx0Iv0JgI&feature=youtu.be

 5. admin napsal:

  29.3. začne turnaj démonů. Potrvá od 2.4. Viz info dole ze steamu. Jen doufám, že za ty body v turnaji budou padat jen démoní jednotky.

  Prepare your armies! Demon tourney will start on March, 29 at 00:00 UTC(Be aware that the starting time and recalculating of the tourney were changed, and now it’s 00:00 UTC)

  Special summon crypt will be available during tournament time(There won’t be any special bundle). Tourney creatures can also be obtained from regular crypts during tournament time. Don’t forget that tourney currency will disappear right after the tourney.

  ✔ Added two Dragon’s Sanctuary bosses;
  ✔ The maximum rank was increased to 960;
  ✔ Fixed an issue where some Dragon’s Sanctuary bosses don’t attack sometimes;
  ✔ Attack Range of some Dragon’s Sanctuary bosses was increased to 3;

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *