Category Archives: Filmy

Love and Monsters (2020)

Love and Monsters je americký postapokalyptický dobrodružný film z letošního roku. Odehrává se na zemi, která byla sice společným úsilím všech zemí uchráněna před zásahem asteroidem, ale nasazené zbraně měly negativní vliv na pozemskou faunu resp přesněji hmyz. A tak místo asteroidu, emzáků nebo jaderné války zničí zemi brouci. Armády se snažily novému nebezpečí čelit, ale obrovské množství zmutovaného hmyzu, navíc kolikrát skutečně obřích rozměrů, nešlo zastavit. Poslední přeživší zůstali ukrytí v podzemních bunkrech a jiných skrýších odkud se snaží podnikat výpravy pro jídlo a různé zbytky po dřívější civilizaci.

Geukhanjikeob (2019)

Tak si člověk po dělší době pustí asijský film. Geukhanjikeob. Prostě beznadějní policajti v rámci sledování zločinců začnou dělat kuře, které se stane vyhlášeným, nebo v rámci dobrého podnikání s kuřetem začnou sledovat zločince?

No každopádně v rámci tohoto filmu řazeného do žánru krimi/komedie jsem hledal oddech. A co jsem dostal? Těžko říct, přes vysoké hodnocení na csfd mě to tak úplně nechytlo. Ale šlo o příjemný relax a relativně originální námět.

Akinjeon (2019)

Po shlédnutí filmu Beomjoidosi (2017) s hercem Dong-seok Ma jsme si hned další den pustil film Akinjeon z roku 2019, v zahraniční distribuci nese také název The Gangster, the Cop, the Devil. Ne že bych si Dong-seok Ma tak oblíbil, ale chtěl jsem si dát další film z Asie a nějak jsem nemohl vybrat, až jsem skončil u tohoto, i když nemá nějak vysoké hodnocení.

Beomjoidosi (2017)

Beomjoidosi (The Outlaws) je jihokorejský film z roku 2017. Hlavní postavou je policista Seok-do Ma, kterého hraje Dong-seok Ma. Někde jsem v souvislosti s tímto filmem četl, že je jak Bud Spencer, což vzhledem k jeho postavě a vystupování ve filmu i celkem sedí.

Who Am I – Kein System ist sicher

Who Am I – Kein System ist sicher je německý film z prostředí hackerů. Benjamin je hacker a outsider, který jako malý skončil jen se svojí babičkou. Při odpracovávání trestu veřejně prospěšných prací se potká s Maxem a dostane se do hackerské skupiny, která se postupně dostává mezi jedny z celosvětově nejznámější. Jenže jejich ambice rostou a s tím i rizikovost jejich akcí.

Code 8

Na videu níže můžete shlédnout krátký kanadský film Code 8 z roku 2016. Letos pak měl premiéru stejnojmenný celovečerní film.

Totoro und Filmen

Totoro auf der Titelseite ghibli.jp

Ein Totoro ist ein freundliches Wesen, das nur von Kindern gesehen wird und nicht sprechen, wohl aber alles verstehen kann. Es kommt aus dem japanishen Film Mein Nachbar Totoro. Mein Nachbar Totoro ist aus Jahre 1988. Es ist die Arbeit des Studios Ghibli und Regisseurs Hayao Miyazaki. Er hat dem Englischer Name My Neighbor Totoro und in der Tschechischen Republik Můj soused Totoro. Der ursprüngliche Name ist Tonari no Totoro (となりのトトロ). Totoro und dieser Film sind Legende. Sie sind bei jedem Festival über Anime und Japan.

Predátor v 2. světové válce

Na youtube můžete shlédnout fanouškovský film, ve kterém se skupinka amerických vojáků střetne v Tichomoří za 2. světové války s Predátorem. Jestli Vás zajímá, jak si povedou v souboji s Predátorem tak shlédněte tento desetiminutový film.

Poilus

Poilus (Chlupáči) je francouzský studentský krátkometrážní filmy z roku 2017. Odehrává se za 1. světové války. Francouzští a němečtí vojáci, zde jako zajíci, očekávají další zteč.

Film můžete shlédnout volně na youtube. Na studentský film je animace skutečně vynikající.

Serbuan maut 2

Zátah 2

Raid 2: Berandal

Serbuan maut 2

The Raid 2 (poster)

Co k to u říct? U prvního dílu šlo o krvavou akční rubačku. U druhého? To není snad ani druhý díl vyjma odkazu na staršího bratříčka. V 98 minutě zjistíte, že ste vlastně zapomněli, že sledujete příběh tajného policisty a ne jen příběh boje uvnitř i mezi mafiemi. A pak začne téct krev. A stále nevíte, zda Vás zajíma boj o moc nebo spravedlost. A pak začnete vnímat japonsko-naconalistický podtext. Třetí stranu mince. 2h 45m 2sraid1  The-Raid-2-Berandal-2014-624x414 Zátah 2 Tha Raid 2