Category Archives: Internet

Odemknutí pdf

Čas od času můžete narazit na pdf, které je zamknuté proti editacim tisku apod. Odemčením takových pdf se zabývá řada programů, ale většinou jsou bezplatné jen po určitý čas nebo jde jen o zkušební verzi, které odemkne jen půlku pdf. Řada z nic hnavíc do pc nainstaluje i addony apod, které nechcete. Při hledání vhodného nástroje jsme narazil na stránky pdfunlock.com.

Březnové články na Vojsku

Začínám nám sezóna výletů, otvírají se muzea, hrady, zámky a další místa a s tím se objevují na Vojsku informace o řadě akcí. Zde však přináším souhrn pouze článků.

K aktuálnímu dění a modernímu válčení se v březnu vztahovali tyto články:

Rusko bez Putina? Dávejte si pozor, co si přejete
Nový ruský tank T-14 Armata – fotky z transportu
Česko se chystá k obraně před Ruskem. Ale nejmenuje
Bitevní vrtulníky: Vzdušná podpora do všech konfliktů
Drony za pár tisíc nosí kamery. Unesou ale i malé bomby

Posledními články jsem se dostali k letadlům. Do sekcí souvisejících s letectvím přibyli články MiG-15 vs. F-86 Sabre, přehled speciálních britských bomb z 2. světové války, torpédový-bombardovací letoun Fairey Albacore a leteckou výzbroj doplnil článek o ruských leteckých kulometech.

V námořní technice je nově argentinský lehký křižník ARA La Argentina a chráněný křižník 25 de Mayo.

Z historie pak šlo o články Krize římské republiky a Gaius Iulius Caesar, Pád říše římské, Rudá armáda nás v květnu 1945 dobyla, nešlo o osvobození doplněné videem Bitva u Czajankových kasáren 14. března 1939. To se vztahuje k jednomu ze střetů mezi Wehrmachtem nacistického Německa a československou armádou při březnové okupaci.

Došlo i na doplnění sekce kulomety o Browning M1919 vs. Mauser MG34.

Únorové články na Vojsku

Série článků Československo a jeho vojenská pomoc státu Izrael v prvním období jeho samostatné existence v únoru skončila vydáním 8., 9. a 10. dílu.

Z letecké techniyk stojí za přečtení článek Dynastie MiGů: Slavné stíhačky s rudou hvězdou, ale také Privátní tryskáče byznysmenů jako tajné stíhačky?. Jen ve stručnosti se pak objevil Curtiss SB2C Helldiver. V průběhu jara se očekává spuštění nových leteckých sekcí.

Sekci Pozemní technika rozšířili články Ocelové krabice: Německé tanky jako odpověď britské inovaci a Krab a Langusta: Polská artilerie 21. století.

Pro našince bdue zajímavý článek Český vojevůdce Radola Gajda.

Z námořní techniky přibyl chráněný křižník ARA Buenos Aires. Mimo to vyšli články Raketová válka v Zálivu: Střely Patriot proti iráckým Scudům, Boj proti IS: Druhá fronta, Realita exportu zbraní: menší zlo musí zvítězit a Clancy předpověděl konflikt na Ukrajině i kybernetickou válku.

Z knih vyšel článek o Válečný vůdce 2. díl – Život Winstona Churchilla ve válce 1874–1945.

Z akcí se na Vojsku objevili informace o Ořechov 1945 (22.-25.4.2015). Vzhledem k blížícímu se výročí konce 2. světové války a očekávání letní sezony nás čeká bohatý program a budeme se snažit informovat o možnostech na výlety.

Pokud by se Vám nechtělo číst, tak můžete shlédnout dokument Lide a ruiny aneb historie bývalého vojenského prostoru Ralsko.

Xmarks Sync

xmarks

Xmarks Sync je doplněk do internetových prohlížečů, který Vám umožňuje mít na všech Vámi používaných počítačích stejné záložky. Dále umožňuje i synchronizaci a zálohu historie.

Gravatar

Gravatar

Pokud se pohybujete pro řadě stránek, tak Vás jistě otravuje zakládání účtů, nahrávání avatarů apod. Gravatar řeší tyto potíže.