Category Archives: Asie

Geukhanjikeob (2019)

Tak si člověk po dělší době pustí asijský film. Geukhanjikeob. Prostě beznadějní policajti v rámci sledování zločinců začnou dělat kuře, které se stane vyhlášeným, nebo v rámci dobrého podnikání s kuřetem začnou sledovat zločince?

No každopádně v rámci tohoto filmu řazeného do žánru krimi/komedie jsem hledal oddech. A co jsem dostal? Těžko říct, přes vysoké hodnocení na csfd mě to tak úplně nechytlo. Ale šlo o příjemný relax a relativně originální námět.

Akinjeon (2019)

Po shlédnutí filmu Beomjoidosi (2017) s hercem Dong-seok Ma jsme si hned další den pustil film Akinjeon z roku 2019, v zahraniční distribuci nese také název The Gangster, the Cop, the Devil. Ne že bych si Dong-seok Ma tak oblíbil, ale chtěl jsem si dát další film z Asie a nějak jsem nemohl vybrat, až jsem skončil u tohoto, i když nemá nějak vysoké hodnocení.

Beomjoidosi (2017)

Beomjoidosi (The Outlaws) je jihokorejský film z roku 2017. Hlavní postavou je policista Seok-do Ma, kterého hraje Dong-seok Ma. Někde jsem v souvislosti s tímto filmem četl, že je jak Bud Spencer, což vzhledem k jeho postavě a vystupování ve filmu i celkem sedí.

Serbuan maut 2

Zátah 2

Raid 2: Berandal

Serbuan maut 2

The Raid 2 (poster)

Co k to u říct? U prvního dílu šlo o krvavou akční rubačku. U druhého? To není snad ani druhý díl vyjma odkazu na staršího bratříčka. V 98 minutě zjistíte, že ste vlastně zapomněli, že sledujete příběh tajného policisty a ne jen příběh boje uvnitř i mezi mafiemi. A pak začne téct krev. A stále nevíte, zda Vás zajíma boj o moc nebo spravedlost. A pak začnete vnímat japonsko-naconalistický podtext. Třetí stranu mince. 2h 45m 2sraid1  The-Raid-2-Berandal-2014-624x414 Zátah 2 Tha Raid 2

 

Sinsegye

sinsegyecover

Sinsegye (New World) je nový korejský film, který měl premiéru v letošním roce. Vliv zločinecké organizace Goldmoon vzniklé sloučením několika klanů roste čím dál tím víc a tím i neklid ve vedení policie. Po úmrtí hlavy organizace a dřívějších neúspěšných pokusech o omezení jejího vlivu se policie rozhodne rozehrát hazardní hru, ve které jde o životy zločinců i policistů. Jednou z figurek této šachové partie je i Ja-Seoung, který byl jako mladý policista infiltrován do organizace a v průběhu let dosáhl vysokého postavení.