Category Archives: Anime

Moje nejoblíbenější anime 2. vlna

Tak zase jednou přišel dotaz na moje oblíbené anime. Sice jsem už kdysi takový menší list zpracoval, ale zase jsme od toho hodně viděl a nemůžu říct, že bych neměl co přidat a měl co vyškrtnout, ze svého TOP. Takže přichází čas druhé vlny. Přiznejme si to, ta je ovlivněné i tím, na co si teď vzpomenu a nebo co mě tehdy vzhledem k mojí aktuální náladě apod dokázalo zaujmout. Taky dole vypíchnu nějaké anime jen jmenovitě.

Zangetsu

Chcete mít Zangetsu jako měl Ichigo Kurosaki v Bleach? Tak se podívejte na video níže, kde uživatel Michaelcthulhu ukazuje jak na to. Kdyby jste měli náhodou hodně peněz a chtěli si ušetřit čas, tak ho také prodává za 2000 dolarů. 🙂

Totoro und Filmen

Totoro auf der Titelseite ghibli.jp

Ein Totoro ist ein freundliches Wesen, das nur von Kindern gesehen wird und nicht sprechen, wohl aber alles verstehen kann. Es kommt aus dem japanishen Film Mein Nachbar Totoro. Mein Nachbar Totoro ist aus Jahre 1988. Es ist die Arbeit des Studios Ghibli und Regisseurs Hayao Miyazaki. Er hat dem Englischer Name My Neighbor Totoro und in der Tschechischen Republik Můj soused Totoro. Der ursprüngliche Name ist Tonari no Totoro (となりのトトロ). Totoro und dieser Film sind Legende. Sie sind bei jedem Festival über Anime und Japan.

Kantai Collection

Kantai_Collection_anime_vol1_cover

Kantai Collection je anime odehrávají se ve světě, kde moře ovládají hlubiné lodě a proti nim bojují kanmusu (lodní dívky) nesoucí duše starých lodí. Příběh začíná s příchodem dívky Fubuki, která je speciálním torpédoborcem.

Fubuki má stejně jako historická předloha problémy se stabilitou a pevností (incident 4. loďstva), proto musí trénovat bay se zlepšila. Později také dostane upgrade.

Moje nejoblíbenější anime

Anime nejsou řazena podle oblíbenosti, těžko říct, které se mi nejvíce líbilo. Pouze u Code Geass je to jasné. Jde o nejlepší anime co jsem měl zatím příležitost vidět. Code Geass Hangyaku no Lelouch je mecha ve kterém hlavní postava Lelouch Lamperouge náhodou od C.C. schopnost GEASS, díky které může dávat ostatním příkazy a oni je poslechnou. Rozhodne se toho využít k boji proti Britskému impériu. Začíná tragická a krvavá cesta. Víc prozrazovat nebudu.

subzerocodegeasslelouch

Z dalších kousků co jsme viděl už dříve můžu doporučit akční komedii Full Metal Panic. Opět jde i o mecha. Hlavní postavou je Sousuke Sagara, který většinu života strávil v odboji a pak v armádě. V první sezoně dostane za úkol Kaname Chidori. Sousuke bere svůj úkol vážně a vzhledem k tomu, že nezažil prakticky civilní život, dochází k řadě komických situací, ale seriál není jen komedie, má i vážnou dějovou linku. Celkem vyšli tři série.