Category Archives: Technika

STP-2

Rozložení satelitů v nákladovém prostoru

Dne 25.6.2019 vynesla raketa Falcon Heavy 24 družic na 3 různé oběžné dráhy… Mise celkově trvala přes 3 hodiny a k jejímu dokončení bylo zapotřebí celkem 4 zážehy horního stupně. Jednalo se tedy o nejnáročnější misi, kterou kdy SpaceX plnilo.

Externí baterie – Vaše záchrana

Určitě se nejednomu z vás stalo, že jste potřebovali nabít svůj elektrický přístroj v tu nejméně vhodnou dobu, kdy jste neměli k dispozici ani nabíječku, ani zásuvku.

Čas plyne a s ním také věda a technika jdou ruku v ruce dopředu a každým okamžikem jsou tu originální nápady. Prvně teorie, poté realizace a následná publikace není v dnešní době ani době před tisíci lety nic vyjímečného. Lidský druh je velmi kreativní bytost a právě díky tomu se objevila externí baterie neboli tzv. Power Bank, ke které lze připojit prakticky jakékoli zařízení, které lze propojit s PC či notebookem pomocí USB konektoru (mobilní telefon, mp3, tablet, fotoaparát, …).

power

Procesní stanice Festo

Procesní stanice Festo se skládá ze čtyř stanic:
– filtrační
– směšovací
– reaktorová
– plnící

Slouží k výuce v předmětu Mechatronické systémy na VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí.

01 Sestava

Krimpování RJ-45 koncovek

RJ45

V tomto článku si řekneme jak si doma nakrimpovat RJ-45 koncovky. Tímto domácím kouskem můžete ušetřit celkem dost peněz, za nakupování již připravených kabelů s koncovkami. Koncovka RJ-45 je dnes nejčastěji používaný typ zapojení síťových kabelů UTP a STP třeba mezi počítačem a routerem.

Katalog modelů součástí ke stažení

siemens

Na stránkách tracepartsonline.net můžete stáhnout hotové 2D a 3D výkresy součástí a tím si ušetřit práci. Je jich tam k dispozici okolo 100 milionů. Stránky jsou dostupné i v češtině a jsou rozděleny do níže uvedených sekcí:

  • Obecné informace
  • Životní prostředí. Ochrana zdraví. Bezpečnost
  • Metrologie a měření. Fyzikální jevy
  • Mechanické systémy a komponenty pro obecné použití
  • Kapalné a plynné systémy a komponenty s obecným využitím
  • Výrobní technika

RJ45 RJ11 2-in-1 Network and Phone Cable Tester

Tester RJ45

Duke mě před časem upozornil na možnost zakoupit tester kabelů RJ45 a RJ11 na DealExtreme pod označením  RJ45 RJ11 2-in-1 Network and Phone Cable Tester.