Monthly Archives: Únor 2015

Únorové články na Vojsku

Série článků Československo a jeho vojenská pomoc státu Izrael v prvním období jeho samostatné existence v únoru skončila vydáním 8., 9. a 10. dílu.

Z letecké techniyk stojí za přečtení článek Dynastie MiGů: Slavné stíhačky s rudou hvězdou, ale také Privátní tryskáče byznysmenů jako tajné stíhačky?. Jen ve stručnosti se pak objevil Curtiss SB2C Helldiver. V průběhu jara se očekává spuštění nových leteckých sekcí.

Sekci Pozemní technika rozšířili články Ocelové krabice: Německé tanky jako odpověď britské inovaci a Krab a Langusta: Polská artilerie 21. století.

Pro našince bdue zajímavý článek Český vojevůdce Radola Gajda.

Z námořní techniky přibyl chráněný křižník ARA Buenos Aires. Mimo to vyšli články Raketová válka v Zálivu: Střely Patriot proti iráckým Scudům, Boj proti IS: Druhá fronta, Realita exportu zbraní: menší zlo musí zvítězit a Clancy předpověděl konflikt na Ukrajině i kybernetickou válku.

Z knih vyšel článek o Válečný vůdce 2. díl – Život Winstona Churchilla ve válce 1874–1945.

Z akcí se na Vojsku objevili informace o Ořechov 1945 (22.-25.4.2015). Vzhledem k blížícímu se výročí konce 2. světové války a očekávání letní sezony nás čeká bohatý program a budeme se snažit informovat o možnostech na výlety.

Pokud by se Vám nechtělo číst, tak můžete shlédnout dokument Lide a ruiny aneb historie bývalého vojenského prostoru Ralsko.