The West – prohlížečová hra

The west je prohlížečová hra spuštěná v dubnu 2008 společností InnoGames. Hráč se ocitne v prostředí Divokého západu, kde může plnit desítky úkolů, svádět bitvy o pevnosti, duelovat jiné hráče, věnovat se svému řemeslu apod. Ve hře je 92 prací, kterým se hráč může věnovat. Dále jsou tu čtyři profese a čtyři charakterové skupiny, mezi kterými si hráč volí. Za každou úroveň dostane nové atributy a schopnosti, které může přidělit různým schopnostem svojí postavy a takto zlepšit její schopnosti v duelech, bitvách a při práci. Každá práce přináší jiný výdělek, zisk zkušeností, produkt a možnou maximální hodnotu nalezeného předmětu. Při práci se také může postava zranit, proto je lepší volit práce, kde máme dostatek pracovních bodů.

pevnost

Vyjma normálních sérií úkolů, které se zpřístupňují podle úrovně postavy a splnění případných předchozích séríí na které je navazována. Ve hře jsou i série vázané na určitou událost. Například Velikonoční, Vánoční, Valentýnská a další. Zatím sem mluvil jen o úkolech a bojích, ale ve hra je i charakterová skupina dělník, která se věnuje výstavbě města. Každý hráč může založit vlastní město nebo se přidat do už stojícího. tyto města si pak jejich obyvatelé dále vylepšují. Převážně je to práce dělníků, ale u nových měst můžou stavbu zastat v nouzi i nestavaři. Ve městě jsou tyto budovy:

 • Radnice – slouží ke zvýšení maximálního počtu obyvatel
 • Salon – zde jsou zadavatelé úkolů
 • Funebrák – nutný pro duely
 • Šerif – slouží k vystavování a prohlížení zatykačů/odměn
 • Hotel – spánkem v hotelu si ryhcleji doplníte energii
 • Banka – hotovost je lepší ukládat do banky, kde o ní nemůžete přijít
 • Krejčí – možnost nákupu oblečení
 • Obchod – možnost nákupu oblečení a koňů
 • Zbrojíř – možnost nákupu zbraní
 • Pošta
 • Kostel
 • Trh – zde můžete obchdoovat s jinými hráči

salon

Hráč k práci duelům apod potřebuje energii. Do fronty jde zadat až čtyři práce a každá může trvat 15 vteřin, 10 minut nebo 1 hodinu. Podle toho pak stojí dva, čtyři nebo dvanáct bodů energie. Možnost dát delší trvání práce se zpřístupní nováčkovi až na 10.úrovni v případě 10ti minutové práce a na 20.úrovni v případě hodinové práce. Při delší práci roste zisk a hlavně šance na nález produktu a předmětu. Většina předmětů zlepšuje vlastnosti jejich nositele. Produkty jsou zapotřebí hlavně pro plnění úkolů a profese.

Další informace ke hře, návody na úkoly apod naleznete na West Wiki, TW-DB.info a dalších. The West nedávno prošel updatem na verzi 2.0, takže některé informace, které naleznete na internetu, nemusí být platné nebo se mohou lišit.

Já hraju svět Colorado. Naleznete mě i na světech 1 a Dakota. Ale na prvním jsem z dřívějška a Dakotu mám jen jako doplněk. Moje přezdívka ve hře je Hejtman.

Po registraci potvrďte email, je to součástí jednoho z úkolů a dostanete za to Union Pacific dluhopisy, které můžete utratit za jinak nedostupné věci. Pak také vstupte od hry přes dva níže uvedené odkazy. Jeden Vám přidá malého kojota, který přidává +1 charisma a druhý pak přidá předmět, který při deseti pracích jednorázově zvýší o 50% šanci na nález předmětu a přidává Vám k ní 150 pracovních bodů.

http://www.the-west.cz/?mac=fb_coyote
http://www.the-west.cz/?mac=newsletter_204

4 Responses to The West – prohlížečová hra

 1. zavo napsal:

  Vypadá zajimavě, díky za tip 🙂

 2. Shinigami-san napsal:

  Začátkem července předělali výpočty bojů o pevnost. Takže mají hráci v Salonu úkol, po kterém dostanou elixír umožňují přeházet schopnosti, aby se přizpůsobili nové situaci na bojišti. Takže sledujte odezvu hráčů v bitvách.

 3. Shinigami-san napsal:

  Byl spuštěn nový svět Eldorádo. Nově jsme teda i tam. Je vhodný pro nováčky, protože nebudou mít takovou ztrátu na ostatní. U mě ale prioritou zůstává Colorado.

 4. […] Registrovat se do hry můžete přes níže uvedený banner. Informace o The West naleznete v článku The West – prohlížečová hra. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *