Safari zone Praha

Wild chansey

V sobotu 7. října 2017 jsem jel na Safari zone v Praze v obchodním centru Černý most, která byla součástí série akcí ve vybraných obchodních centrech po Evropě. Dorazili jsme až cca v půl jedenácté fronta na vstup byla krátká, každý tým měl svojí, takže se nekonaly dlouhé fronty na vstup, kterých jsem se obával. Každý dostal QR kód, který se použil při zatočení sponzorovaného pokéstopu v obchodním centrum. Tím se tyto pokéstopy hráči odemkli a objevili se mu další a k tomu rozsáhlé spawny včetně slibovaných chansey, larvitarů, mareep, kangaskhánů a unownů.

Co se týče unownů, tak těch jsem čekal vícero druhů. Měli se vyskytovat písmena obsažená v nápisu Safari zone. Po nynějším eventu a dřívějším extra spawnům puštěným jako náhrada za odložení eventu po fiasku v Chicagu mám nyní devět druhý písmen. Jinak ale bylo dost lákavé kořisti k lovu, kolikrát jsme potkali i trojici chansey. Já jsem chytil tři zlaté kapry a na Plusko jsem chytil shini Pikachu. Řadá hráčů i víc a k tomu i shini pikatchu. Stávalo se nám, že spoluhráč měl spawn např. Chansey a mě se na stejném místě místo toho ukázal larvitar apod.

Zvýšený spawn rare pokémonů jsem zaregistrovali už na okraji Prahy. Trochu bych teď zbilancoval přínos akce u mě, kterého jsem dosáhl hraním do cca 17. hod.

Chytil jsem řadu chansey a larvitarů. Z chansey nebyla žádná wonder (tj. nejlepší skupiny iv), ale chytil jsem např. Jednu s cp 1202 podle nástroje na počítání iv po evoluci by mohla mít cp 2634 až 2979. Z larvitarů měl aspoň jeden při cp 638 iv 96. Pak už jen dva malé wonder. K vidění byla řada starterů z první i druhé generace. Často jsme viděli Charizarda, párkrát i venusaura. Ve velkém množství se v oblasti vyskytoval machop a kolikrát i Porygon.

Během eventu se mi vylíhl snorlax a dratiny. Protože pár dnů předtím skončil event Celebrate the Equinox, který mimo jiné dával dvojnásobný stardust a speciální 2 km vajíčka se šancí na rare pokémony, tak už jsem neměl inkubátory a coiny na vychození vícero vajíček na eventu, proto jsem si z něj odvezl jen sedm speciálních 2 km vajíček, které padali ze sponzorovaných pokéstopů. V příští dnech uvidím, co se mi z nich vylíhne.

Zhodnocení:

Safari zone vcelku splnila očekávání. Spawn rare pokémonů byl vyšší než jsem očekával. Trochu škoda, že byl i po celé Praze, takže neměli hráči, kteří získali vstupenku zas takový bonus oproti ostatním. Hrát na místě šlo i bez vstupenky, protože s Pokemon Go Plsu šlo chytat i točit pokéstopy, i když je jinak hráč na mobilu neviděl. Na místě byla soutěž o ceny, ale informování o ní bylo slabé. Snad se do ní dali přihlásit přes aplikaci obchodního centra, pokud byl člověk zaregistrovaný do jejich věrnostního programu. Očekával bych, že bude taková věc oznámená dopředu i s informací, kdy a kde bude vyhlášení a o jaké ceny se soutěží. Také se neukázal žádný obchodník s nabídkami věcí ze světa pokémonů, když nepočítám McDonald’s s jeho Happy Meal, ten jsme si ale pro velké fronty nekoupili.

Shini pikachu

Během akce jsem nastřádal 142 745 expů, dle aplikace ušel 14,9 km, chytil 474 pokémonů a zatočil 324x pokéstop. Počet chycených typů Unownů jsem rozšířil na 9.

Tady je ještě pár screenů od hráče indigoCZE (také zvaný turbomyš :-D)

One Response to Safari zone Praha

  1. admin napsal:

    Dnes jsem dovychodil speciálni 2 km vajíčka. Bohužel sem jich měl jen 7, protože teprve pár dnů přes Safari skončil Celebrate the Equinox, který dával dvojnásobný stardust a také měl speciální vajíčka.

    U 2 km speciálů ze Safari se mi vylíhl 3x pichu, 2x chinchou, 1x dratiny a 1x porygon. Takže 2 ze 7 vzácný, sic porygonů bylo dost na Safari na živo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *