Pokémon Go – 3. generace

Slaking

Na 2. generaci se čekalo asi 8 měsíců (přišla 15.2.1017). Teď je otázka, kdy se dočkáme třetí, podle dnešní zprávy je budou asi pouštět v příštích týdnech postupně. Ve třetí generaci nás čeká 135 pokémonů včetně legendárních. Součástí oznámení bylo i to, že nově bude ve hře přidáno počasí a bude ovlivňovat hru, což přišlo do originálních her na Nintendo také se třetí generací.

Ze druhé generaci dostane svého babypokémona Marill (Azurill) a Wobbuffet (Wynaut). Přidou noví starteři a to travní Treecko, ohnivý Torchic a vodní Mudkip. Od Torchic je největší evoluce Blaziken, který má element fire/fighting a stejně tak útoky, takže by mohl být docela zajímavý. Z Mudkip je pak Swampert s elementem voda/zem.

Blaziken – ohnivý bojovník

Většina lidí se bude asi těšit na Slakinga, který bude mít velmi vysoké cp, sic na obranu bude stále lepší Bliessey. Slaking také asi nebdue tak snadný na získání. Snorlax jde získat z vajíčka nebo volně chytit, Bliessey jde také chytit nebo se dá získat evolucí z Chansey za 50 candy. Slaking má tři evoluční stupně, takže získat ho evolucí bude stát víc candy a počítám, že bdue vzácný obdobně jako Snorlax nebo Chansey. Silní jsou taky Salamence a Metagross, i když nepatří mezi legendární. První je typu Dragon Flying a druhý Steel Psychic.

V nové generaci přijde 21 pokémonů, kteří budou bez další evoluce. Eevee bohužel tentokrát nedostane další evoluci, což je škoda, nějaký čas jsem si šetřil Eevee s dobrým IV.

Zajímavá bude asi hlavně až 4. generace, kde nás čeká řada nových evolucí pro pokémony z první i druhé generace. Např. Tangelu, Rhydona, Piloswine, Grigara apod posuneme dál.

Legendární pokémoni ve třetí generaci:
Rayquaza – Dragon Flying
Groudon – Ground
Kyogre – Water
Latios – Dragon Psychic
Latias – Dragon Psychic

Legendární titáni ve třetí generaci:
Regice – Ice
Registeel – Steel
Regirock – Rock

Ještě jsou mýtičtí pokémoni, kteří jsou ještě vzácnější než legendární. No snad je niantic zase nerozdá všem.
Jirachi – Steel Psychic
Deoxys – Psychic
Deoxys Speed – Psychic
Deoxys Defense – Psychic
Deoxys Attack – Psychic

Deoxys je někde uváděný jako jeden pokémon, jinde jsem ho viděl jako tyto tři verze s různými statistikami.

Ve článku neuvádím cp a movesety, protože je otázka na kolik budou vývojáři respektovat statistiky z původních her. Kolikrát je pak stejně mění nebo odendavají některé útoky, takže je lepší počkat na stav po vydání hry a co dále s pokémony udělají.

Na kterého pokémona se těšíte nevíc a koho využijete nejvíc do obranu/útoku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *