Pokémon Go – dynamické počasí a další změny

Vývojáři před pár dny ohlásili příchod dynamického počasí do hry Pokémon Go. Část hráčů už má aktualizaci, která ho v sobě má implementované. Nyní vývojáři přidali informace, jak bude počasí ovlivňovat hru.

– prostředí Pokémon Go se bude měnit podle počasí
– někteří pokémoni budou mít zvýšený spawn při jim vyhovujícím počasí
– pokémoni při počasí, které je pro ně optimální, budou dávat více stardustu za chycení
– tyto pokémoni budou mít také větší bojový potenciál – tady je otázkou, zda půjde o lepší IV popř. Cp. Podle dataminingu by to mělo mít vlv vna cp i iv
– použitím pokémonů podle aktuálního počasí dosáhneme většího útoku


Cílem autorů je tedy snaha o další provázání reálného a herního světa a také přinesení dalších možností taktizování. Snad to tedy zvýší pestrost používaných pokémonů, na druhou stranu s oslabením gymů, potřebou naopak ztráty gymů pro coiny a raidy, kde rozhoduje počet hráčů, to možná celé přijde vniveč a pro nás bude zajímavý jen vyšší na spawn a bonusy do chytání (stardust, cp, iv). Na videu níže je vidět chytání Mudkipa ze třetí generace v dešti, kde hráč obdržel +25 stardustu za chycení tohoto vodního pokémona v dešti. Je tam také vidět, že v dešti mají onus pokémoni typu Water, Electric a Bug.

Battle Parties (Beta)

Podle vývojářů si trenéři také budou moci vytvářet bojové týmy až šesti pokémonů na raidy a boje o gymy. No už bylo na čase. Vývojáři zmiňují i možnost si udělat bojové týmy pro konkrétní počasí.

Nově by se taky měl sklad pokémonů zvýšit z 1000 na 1500. Takže coiny pro Niantic a pro nás pak místo pro novou generaci

Screeny apod postupně přidám. Teprve jsem čerstvě nainstaloval verzi 0.85.2 a uvidíme, kdy spustí změny a popř. i třetí generaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *