Beomjoidosi (2017)

Beomjoidosi (The Outlaws) je jihokorejský film z roku 2017. Hlavní postavou je policista Seok-do Ma, kterého hraje Dong-seok Ma. Někde jsem v souvislosti s tímto filmem četl, že je jak Bud Spencer, což vzhledem k jeho postavě a vystupování ve filmu i celkem sedí.

Co se filmu týče, tak se mi Beomjoidosi líbil. Korejské prostředí je přece jen jiné. Střety mezi gangy fungují jinak, stejně tak i vztahy mezi gangy a mezi gangy a policií. Není to takové jako v západních filmech, takže pro nás neokoukané, sic já na asijské filmy koukám hodně.

Seok-do Ma a vůdcové dvou gangů. Schůzka ve snaze zabránit dalším bojům.

V tomto filmu se setkáváme právě s takovým prostředím navíc v oblasti, kde je spousta přistěhovalců z Číny. Toto prostředí ale rozvrátí příchod gangsterů z Číny, tam už pro ně byla příliš horká půda pod nohami a tak přichází sem. Oproti korejským gangům jsou nemilosrdní a jejich moc rychle narůstá. Neznají něco jako respekt, snad jen strach svých soupeřů. S rostoucím násilím a terorizováním obyvatel si ale čím dál tím víc znepřátelují všechny okolo sic se k nim zase přidávají lidé, kteří chtějí vytěžit z jejich růstu.

Nechci příliš spoilerovat, takže bych dále jen doporučil shlédnutí tohoto filmu. Hlavní hrdina není špatný a jeho protivníky budete nenávidět.

Vyšetřovací tým je pod tlakem, protože mu hrozí odebrání případu.

Jo a ještě ad Spencer. Hlavní hrdina má tak velké ruce, že ve filmu jednou požádá kolegu ,aby mu natřel triceps krémem, protože sám si tam nemůže šáhnout a později mu tam zase někdo ošetřuje zranění mimo jeho dosah. Hold medvědí tlapy 😀

Policie potřebuje pomoc od vystrašených obyvatel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *