Akinjeon (2019)

Po shlédnutí filmu Beomjoidosi (2017) s hercem Dong-seok Ma jsme si hned další den pustil film Akinjeon z roku 2019, v zahraniční distribuci nese také název The Gangster, the Cop, the Devil. Ne že bych si Dong-seok Ma tak oblíbil, ale chtěl jsem si dát další film z Asie a nějak jsem nemohl vybrat, až jsem skončil u tohoto, i když nemá nějak vysoké hodnocení.

Dong-seok Ma jako vůdce jednoho z gangů

Trochu jsem měl problém s tím, že je tentokrát Dong-seok Ma vůdcem jednoho z gangů. Zápletka je tentokrát o sériovém vrahu. Ve městě se množí vraždy a policie je bezradná, ale jen Jung Tae-seok mezi některými vraždami vidí souvislost. Ke změně částečně dochází, když je pobodán Jang Dong-sua (náš Dong-seok Ma). Vrah si tentokrát vybral vysokou ligu a neuspěje. Jang útok se štěstím přežije a vrah se zraněním unikl.

Jung Tae-seok

Tento zatím poslední útok ale rozpoutá nečekané dění, protože přišel v tak nešťastný okamžik, že vede k rozpoutání střetu mezi gangy a napáchá tím velké škody. Vyšetřovateli zase šlapou na paty nadřízení a hrozí odebrání případu a tak dojde ke spojenectví gangstera a policisty. Jeden chce krvavou pomstu a obnovení respektu a druhý prokázat, že jde o sériového vraha a zastavit jeho řádění.

K filmu sedí anglický název The Gangster, the Cop, the Devil, protože sériový vrah je skutečně blázen a nezná strach a nijak neváhá pokračovat v zabíjení nevinných obětí a klidně zavítá i do blízkosti svých pronásledovatelů. A tak se rozjíždí nebezpečná hra s nejasnými stranami.

Hlavní dvojce jde po krku vrahovi, ale jí zase i konkurenční gang
Situace postupně graduje v rozsáhlé pátrání zatímco normální policie tápe
Soul není zrovna malé město, ale oni znají své teritorium

Film Akinjeon mě mile překvapil. Uvítal bych teda policistu s větším charisma, kor ve srovnání s Dong-seok Ma, kterému jsem fandil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *