Moje nejoblíbenější anime 2. vlna

Tak zase jednou přišel dotaz na moje oblíbené anime. Sice jsem už kdysi takový menší list zpracoval, ale zase jsme od toho hodně viděl a nemůžu říct, že bych neměl co přidat a měl co vyškrtnout, ze svého TOP. Takže přichází čas druhé vlny. Přiznejme si to, ta je ovlivněné i tím, na co si teď vzpomenu a nebo co mě tehdy vzhledem k mojí aktuální náladě apod dokázalo zaujmout. Taky dole vypíchnu nějaké anime jen jmenovitě.

Kolikrát to bude ovlivněno i mojí zapomnětlivostí. Možná by mohl být v top např. Arslan Senki, který je velmi dobře hodnocený, ale už si na něj moc nevzpomínám. Takže od válčení skočíme k romantice. Je tu Kaichou wa Maid-sama! Zábavná a hravé. Aneb přísná předsedkyně studentské rady tajně pracující v maid kavárně a student, který jí láskypně zlobí.

Kaichou wa Maid-sama!

Máme tu taky rozporuplné Densetsu no Yuusha no Densetsu. Nechci moc spoilerovat, řekl bych jen že několikrát změní styl. Proto dám i svojí oblíbenou scénu až na samý konec článku.

Zajímavé je anime Doukyonin wa Hiza, Tokidoki, Atama no Ue o introvertním umělci, kterého si jednoho dne tak trochu osvojí kočka.

Vrátíme se k původně načatému válčení a to s Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri aneb gigantické fantasy císařství podnikne branou do Japonska a po masakru podniknou Japonských sil sebeobrany (Japan Self-Defense Forces) protiofenzivu, kde se pak draci, armády na úrovni středověku apod střetávají s „moderní“ technikou. Ono totiž pošlou do akce starší výzbroj, která si ale s takovým protivníkem poradí. Srdce fanouška military u tohoto anime zaplesá. Také tam jsou odkazy na klasické válečné filmy viz video níže.

A ještě ke Gate: K němu se se váže přednáška Voják versus válečník. Jejím autorem je Robert Waschka a v ní se vyskytuje i Gate. U ní se můžete zasmát a případně tam i nabrat inspiraci co zkouknout. Např. legendární Legend of the Galactic Heroes, které ale do svého top nedávám, protože jsem ho ještě neměl možnost shlédnout, ale je velice známé z přednášek.

Isekai no Seikishi Monogatari. Ehm. Isekai, harémovka. Ale kdžy si vzpoměnu jak je Masaki Kenshi, těží drahokami, nahání ho holky i paničky a do otho fantasy mecha. Celý svět se točí okolo lidí kompatibilních s těmi „mechy“. Navíc jsem si zamiloval ty malá zvířátka Koro.

Isekai no Seikishi Monogatari

Maoyu Mao Yusha. Nic nerozhodí víc, než když jste hrdina a jdete zabít krále démonů a on je naprosto mírumilovný a roztomilý. Navíc žena a zamilovaná do vás. Zní to zvláštně, ale oni začnou páchat dobro, přitom se to ale nesmí nikdo dozvědět. Navíc v aniem vidíte, jak různé strany tahají na nitky apod, aby válka pokračovala, protože urpení některých může umožňovat jiným růst jejich moci a bohatství.

Natsume Yuujinchou – Náš hrdina Takahashi Natsume má zvláštní schopnost, vidí totiž duchy. Pro něj je to prokletí, protože ho všichni berou za bláznivé dítě přitom ho straší duchové. Aby to bylo ještě horší, tak přijde o rodiče a příbuzní zrovna dvakrát nestojí o to starat se o problémové děcko. Nakoenc se ho ujmou vzdálení příbuzní, kteří si ho oblíbí a také získá knihu po své babičce Reiko, které se upsala spousta duchů a ti teď za ním chodí s žádostí zrušit kontrakty nebo ve snaze získat takový mocný nástroj. Velmi se mi líbé animace, navíc Nyanko-sensei ve své kočičí formě je roztomilý líný žrout a alkoholik.

Relife aneb anime o pilulce, která z vás udělá středoškoláka. Koho by nebavilo být znova mladý, bezstarostný, bez boje o živobytí apod. Kaizaki Arata vstoupí do zkušebního projektu, kde právě tustíji takovou pilulku a on má šanci dohnat, co zameškal. Kdo by to neuvítal, využít zkušenosti a udělat lecos tentokrát správně, ale není to tak lehké.

Není tu Shingeki no Kyojin. Né že by titáni byli špatní, z kraje mě nadchli, ale s dalšími sériemi jsem odpadl a sleduji je spíš ze setrvačnosti.

Ao no Exorcist, Bamboo Blade, Chobits, Hellsing (2006), Suisei no Gargantia

¨

Densetsu No Yuusha No Densetsu, Ep. 3, Jun Fukuyama
https://www.youtube.com/watch?v=d8NgPddoPkQ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *