Kanata no Astra

Už dorazil i poslední opozdilec

Kanata no Astra je anime z roku 2019. Já jsem se s ním setkal až nyní náhodou. Jde o příběh studentů, kteří vyráží na školní výlet na planetu mcPa. To je v tomto universu běžné. Na kosmodromu takto jedna z nich potká stařenku, která na svůj výlet ze školních let na sousední planetu vzpomíná.

Cestou potkají planety s rozličnými ekosystémy. Některé planety jsou mírumilovné a na jiných jde o život.

Studenti vždy odcestují vesmírnou lodí za doprovodu učitelů na v planetu sloužící pro výlety a sami tam mají zůstat několik dnů bez učitelů. Jenže zde je po odletu učitelů chytí „koule“ a přenese je do vesmíru. S velkým štěstím se dostanou na jinou vesmírnou loď a přes řetěz planet se snaží dostat zpět domů.

Školní loď směřující k planetě McPa

Během putování zjistí, že na lodi je vrah. Navíc při putování odhalují další temná tajemství. Do toho se potýkají s úskalími cesty a poznávají nové planety. Některé jsou jako ráj na zemi a jiné je lepší vidět jen z dálky. Ač místy vypadá jako oddechové anime, tak je poměrně temné a divák má o studentíky celou dobu strach, i když neví, co od některých očekávat. Podle mě Kanata no Astra přináší poučení i o nás a naší společnosti. Ale to uvidíte případně v závěru.

Ještě bych upozornil na atypickou stopáž. První a poslední díl mají přibližně dvojnásobnou délku než je u anime seriálů obvyklé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *