Sabagebu!

Sabagebu! je bláznivé anime z roku 2014. Jeho anglický název zní Sabagebu! -Survival Game Club!. Momoka Sonokawa, která není zrovna andílek, nastupuje na novou školu a chce si držet image hodné dívky. No její cesta za klidným středoškolským životem dostává trhliny už cestou první den do školy. V metru na ní má zálusk postarší chlapík a zachrání ji dívka vyzbrojená pistolemi. Prozatím uniká, ale překvapivě tu dívku potká ve škole a začíná nová éra. Momoka vstupuje do klubu her o přežití, kde dívky převážně hrají airsoft a prožívají ho jako skutečný boj a tak je i většinu času animován.

Zvěř pustošící úrodu zemědělců v horách

Zpočátku to nevypadá tak bláznivě, ale v druhé polovině série airsoft ustupuje trochu do pozadí a některé díly jsou spíše středoškolské. Dočkáme se ale také odkazů na Predátora, Star Wars, Vetřelce. V jednu chvíli se seznámíme s myslivci v Japonsku a ochranou zemědělské produkce před divokou zvěří, abychom se později ocitli v bitvě o kraba. Přesně tak, tady je ten krab, kterého jsem léta vídal v různých AMV. Krab a ptakopysk plus náš samopal vzor 61 Škorpion.

Občas dojde i na těžší zbraně

No je to prostě střelené anime, kde se většina věcí řeší střelbou. Když u toho dokážete vypnout mozek, tak je to celkem dobrá oddechovka. V koronaéře navíc pobavilo pronásledování Momoko zásahovou jednotkou (no ve skutečnosti ne tak úplně 😀 ), protože se nakazila nějakým virem, což se zvrtne v rozsáhlý boj.

P.s. není tohle Chuck Norris?

Raději nechtějte vědět, kdo pilotuje, když ptakopysk střílí z kulometu 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *